Skip to main content

Neretai renginiuose tenka sutikti asmenų, kurie giliai tiki, kad yra “paranormalių galių”. Šiai kategorijai priskirtos yra auros, minčių skaitymai, užkeikimai, kinetinės galios, skraidymai ir visi kiti keistai skambantys žodžiai ar jų junginiai. Trumpai tariant – tai yra dalykai, paneigiantys šiuolaikinius mokslo dėsnius. Kai kurie žmonės tiesiog tuo tiki ir viskas. Jiems nesvarbu, kad tai prieštarauja logikai, bet “juk taip gali būti”. Čia panašiai jei eitum į bažnyčią vien dėl to, kad ten viršuj GALI kažkas būti. Apsidraudimui. Ir nesvarbu, kad už jos ribų gyveni lyg niekur nieko.

“Kur čia paslaptis, kaip laimėti milijoną?”. Tuoj. Jau greitai.

Asmenys, kurie tiki “paranormaliomis galiomis”, yra dviejų rūšių. Vieni būna labai agresyvūs dėl savo tikėjimo. Vieną kartą, kurio turbūt niekada nepamiršiu,  maždaug prieš septynerius metus, teko dalyvauti vestuvėse. Atlikau savo programą – daug juokėmės, išraiškingos svečių reakcijos, galingos ovacijos, finalinis triukas su pačiais jaunaisiais. Na viskas atrodė super! Bet tarp svečių buvo jaunikio močiutė, kuri daug nesišypsojo ir ,šiek tiek paragavusi svaigiųjų gėrimų, įsidrąsino ir ,priėjusi prie manęs, tarė: “Dar tu čia palįsi prie mano Mariuko, raganiau, aš tau galvą nusuksiu!”. Pasimečiau. Nežinojau, ką net atsakyti. Bandžiau aiškinti, kad tai yra tik programa – tarsi žiūrėtum filmą. Nors tai ir nėra tikra, bet smagu. Netikėjo. Čiupo į parankę ir jau norėjo kažkur vestis. Į nežinią. Bet visa laimė, kad buvom šalia svečių, kurie nugirdo močiutės grąsinimą ir išgelbėjo mane. Jie atsiprašinėjo dėl močiutės, kad ji padaugino, kad yra prietaringa, bet…juk ne tame esmė.

Antrai asmenų grupei kitų nuomonė nėra įdomi. Jie tiki, kad taip yra ir viskas. Smagu, kad bent jau nėra agresyvūs. Didžioji dalis būna “fenomeną” patyrę savo gyvenime ar kažkur šį dalyką tyrinėję. Taip, tyrinėję. Neretai tenka susitikti su žmonėmis, dažniausiai vyresnio amžiaus, kurie Šaltojo Karo metu atlikdavo tyrimus su “paranormaliomis galiomis”. Taip buvo elgiamasi ne tik Sovietų Sąjungoje, bet ir Vakaruose. Vienas iliuzionistas, Banachek, apgavo pačius mokslininkus turįs galių. Bet čia atskira tema.

Jeigu galite surasti žmogų, kuris turi tokių galių – ekstrasensą, aurų “skaitytoją”, šamaną ar kokį kitą “ypatingą” asmenį – , tai milijonas tavo! Kaip? Sudalyvaukite https://en.wikipedia.org/wiki/One_Million_Dollar_Paranormal_Challenge. Tai yra fondas, kuris buvo sukurtas iliuzionisto James Randi (nuotrauka viršuje). Jis siūlydavo asmenims, teigiantiems turį “galių”, įvairias pinigų sumas – pradedant 1 000$ nuo 1964m. ir baigiant 1 000 000$ nuo 1996m. -, kad jie būtent tai ir įrodytų.

Deja, bet per 50 metų nebuvo atrastas toks asmuo (nors ir buvo jų daug!). Norėčiau pabrėžti, kad nėra atmetama, jog asmuo, turintis kažką tokio, ko negali paaiškinti mokslas, gali egzistuoti. Galbūt jis yra, bet nesirodo dėl savų priežasčių.

Kad ir kaip ten bebūtų, daug yra asmenų, kurie apsimeta galį kalbėti su mirusiais, išpranašauti ateitį ar “išvalyti” tavo aurą. Ir tai nėra gerai. Patiklesnis asmuo moka pinigus ir priima viską kaip už tikrą. Tai gali jam pačiam labai pakenkti. Netikėk tuo, kas nors kiek prasilenkia su logika ar sveiku protu, pasitikrink. Šiuo metu visas pasaulis tau ant delno! O jei tiki, kad tai, ką ji/jis daro yra tikra – milijonas dolerių yra TAVO!

Gražios dienos!

Iliuzionistas Tomas Šimkus