Skip to main content

Kartas nuo karto sulaukiu klausimų šia tema: “O kokius triukus darote? Papasakokite. Kortas naudojate?”

Klausimas, atrodo, lyg ir normalus, taip? Nevisai. Tik iš dalies.

Triukai nėra esminė mago programos dalis. Tikrai! Pakartosiu – triukai nėra esminė mago programos dalis. Viskas yra tvarkoje, kai norima susidaryti bendrą pasirodymo vaizdą bei atmosferą, tačiau pasakoti apie iliuzionisto triukus yra tas pats, kas mėginti apibūdinti anekdotą, nepasakant esminės dalies – nėra efekto ir nuostabos elemento. Be to, ar tas triukas bus geras ar blogas – nemaža dalimi priklauso nuo pačio mago. Kaip pavyzdį pateiksiu dainininkus: jei pasikviesite du dainininkus ir liepsite sudainuoti vieną ir tą pačią dainą – greičiausiai kažkuris iš jų bus geresnis ir bus kur kas maloniau klausytis.

“Bet gal ta daina jam netinka! Kitą pasirinkęs jis sudainuotų geriau” – greičiausiai tokia frazė sukasi Jūsų galvoje.

Vat būtent! Kiekvienas renkasi pagal tai, kas tinka jam. Nurodymai kažką keisti ar ko nors nedaryti gali įdėti šaukštą deguto į tą saldžią ir skanią statinę medaus. Panašiai yra ir su iliuzionistais. Nesupraskite manęs klaidingai – kokius numerius magas atlieka per pasirodymą yra labai svabu, tačiau dėmesys turėtų būti skirtas suprasti, kokio stiliaus yra atlikėjas. Jei magas darbuojasi kiek ilgiau, tai tikimybė yra, kad savo “rankovėje” turi ne vieną programą ir gali ją pakoreguoti pagal poreikį.

“Ar naudojate kortas?” Keistas klausimas. Retas magas nenaudoja kortų. Ir dažniausiai, kai žmonės pamato tave laikant kortų malką rankose užsimena: “Loši kortomis? O gal triukų moki?”. Yra sakoma, kad “Kortų triukai – magijos poezija”. Užsienyje vyksta pasirodymai, kur pagrindą sudaro kortų triukai (nothingtohidenyc.com).

Arba netgi visas pasirodymas yra atliekamas su viena kortų malka (Juan Tamariz – vienas išmintingiausių iliuzionistų šiuo metu, įžymybė Ispanijoje ir žmogus, išgarsinęs kortų magijos žanrą).

Svarbiausia pasirodyme yra nuotaika, emocija, pojūtis, sukuriami prsiminimai. Pasidomėkite, kokie triukai yra atliekami, tačiau dėmesį skirkite į patį iliuzionistą.

Gražios dienos!

Iliuzionistas Tomas Šimkus